Podle kvartálních průzkumů o mobilních vývojářích, provedených společnostmi IDC a Appcelerator se zdá, že zájem vývojářů o Windows Store meziročně poklesl. Do těchto prosincových průzkumů byla zahrnuty data od 5 778 mobilních vývojářů.

zájem vývojářů o segmenty trhu

Výsledky ukazují velice smutnou zprávu, a to pokles zájmu vývojářů o platformu Windows, z loňských 28 % na letošních 23 %. Stejný úděl potkal i vývojáře aplikací pro Android, jejichž podíl klesl ze 75 % na 70 %. Podle průzkumů si nejvíce polepšila platforma iOS, tedy konkrétně iPhone a iPad.

Poměrně špatně to vypadá i s Windows tablety, a to včetně Microsoft Surface. I když se jedná o velice rychle rostoucí tržní segment (univerzální aplikace má používat již více než 100 milionů uživatelů), zájem vývojářů o tyto tablety také klesá.

Nejlépe z průzkumu vyšla platforma Apple Watch a také ostatní platformy Internetu věcí.

emergent-markets

Průzkum tedy pro operační systém Windows příliš dobře nedopadl. Microsoft však tvrdí, že Windows Store se těší z čím dál tím většího zájmu uživatelů. To by tedy mohlo znamenat, že vývojáři se od platformy odvracejí, zatímco uživatelé prahnou po jejich aplikacích. Co si budeme nalhávat, bez vývojářů aplikací to prostě nejde, a tak doufáme, že vývojáři se k operačnímu opět vrátí, neboť jsou opravdu zoufale třeba.

Co si o odlivu vývojářů myslíte vy? Vrátí se, nebo jsou Windows odsouzeny k záhubě?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

12 Komentáře Zapnuto "Průzkum ukázal, že vývojáři ztrácí zájem o Windows Store"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Pavel Hrdina
Host

Vůbec se nedivím… Microsoft vůbec na vývojáře nemyslí 🙁 Pokud W10 budou ale poslední verzí a s inovacemi nebude potřeba předělávat aplikace, pak se snad vývojáři vrátí… Ale Microsoft dost hazarduje!! 🙁

Martin Blasko
Host

Pruzkum ukazal….tie prieskumy sa robia na objednavku,kto zaplati,ten kvazi predava a je o jeho produkty velky zaujem….:):):)

Petr Voborník
Host

Protože MS každý rok přijde s novou platformou pro vývoj a ty staré přestává podporovat (XNA, Silverlight, WP7, WP8, WP8.1, …). Vývojář pak na tom rok maká, vydá to a když chce udělat update, musí začít skoro od začátku. Chtělo by to alespoň na 10 let nechat UWP být a dělat jen updaty a vylepšení. Jestli ale zase přijdou s něčím jiným, tak už fakt nevím, nevím…

Tomas Martinik
Host

Zkus to na JAVĚ 3:-)

Petr Voborník
Host

Java je 100 let za dinosaury. To zas jako všechny ty MS technologie jsou .NET a C#, to zas jo, ale mění se komponenty, principy použití, interface, knihovny apod.

Ales Krampol
Host

Co tak vypsat aplikace které chybi a soutěž s odměnou tomu kdo ji napise nejlepsi

El Chupi
Host

Ani se nedivim. Proste firmy i vyvojari vedi, ze WP uzivatele jsou vetsinou nadsenci, kteri kdejakou aplikaci ozeli a to uz roky. Bohuzel nemam srovnani platformy s Apple. Uz prestavam verit, ze MS kdy zvrati ty nizky cisla v penetraci.

Martin Sykora
Host

Proto operátoři ve svém výčtu mají téměř stejné procento iphonů jako Lumii . V mém okolí hodně přibejvaj . A aplikací tam doskakuje taky hodně . Oproti androidu to nejsou viry ale funkční software .

Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

Martin Blasko
Host

Martin Blasko liked this on Facebook.

Martin Schmidt
Host

Martin Schmidt liked this on Facebook.

Láďa Havelka
Host

Láďa Havelka liked this on Facebook.

wpDiscuz