Po velmi dlouhém čekání a měsících testování, se vyznavači prohlížeče Mozilla Firefox konečně dočkali. Světlo světa totiž konečně spatřila 64-bitová verze Firefoxu pro operační systém Windows. Toto vylepšení bylo součástí nedávného updatu prohlížeče (build 43), který je navržen speciálně pro Windows 7, 8, 8.1 a také Windows 10. Přesněji tedy pro jejich 64-bitové verze.

Nová verze Firefoxu by měla být schopna otevřít více záložek, a také spustit některé aplikace, které 64-bitovou verzi vyžadují. Novinkou je také schopnost využít více než 4 GB operační paměti. Nevýhodou je, že některé pluginy prozatím tuto novou 64-bitovou verzi Firefoxu nepodporují. Doufejme ale, že vývojáři na tuto aktualizaci rychle zareagují.

Novou verzi Mozilly si můžete stáhnout na oficiálních stránkách výrobce, kde naleznete různé jazykové verze a právě také kolonku ”Windows 64-bit”.

Ačkoliv tomu není tak dávno, co byl Firefox velice populárním prohlížečem, zdá se, že v současné době na Windows zařízeních převažuje spíše Google Chrome. Jsme tedy zvědavi, zda aktualizace na 64-bitovou verzi pomůže ke zvýšení popularity kdysi velice používaného prohlížeče. Co je ale jisté, je to, že Firefox má na Windows stále lepší reputaci, než Microsoft Edge.

webové prohlížeče

Podíl nejpoužívanějších webových prohlížečů

 

A jaký prohlížeč používáte vy? Držíte se těch nejznámějších, nebo používáte některé méně známé? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích.

Zdroj(1)(2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

6 Komentáře Zapnuto "Mozilla Firefox je konečně dostupná v 64-bitové verzi"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
pavel
Host

Já používám právě ten nepopulární Edge 😃

Pepula
Host

Používám Edge, asi jsem mimoň 🙂

Tomáš Brzica
Host

Zatím používám Mozillu, hlavně na RDS serveru. Nicméně je pomalá! MS IE je výrazně rychlejší. Bohužel zase nemá pluginy, které bychom ocenili (Speed Dial, KeeFox, …). S Edge mi nefunguje homebanking s čipovou kartou (nepodporuje Javu?).

Daniel Kopecký
Host

Daniel Kopecký liked this on Facebook.

Jakub Drobný
Host

Jakub Drobný liked this on Facebook.

Petr Kolek
Host

Petr Kolek liked this on Facebook.

wpDiscuz