Microsoft už s představením Windows 10 sliboval, že v prohlížeči Edge bude možnost instalovat doplňky, podobně jako je tomu třeba v prohlížeči Chrome. Původně měla být rozšíření k dispozici už s příchodem samotných Windows 10 na konci července, to se ale nestihlo a Microsoft přislíbil jejich doplnění do listopadového updatu. Ani to se však nestihlo. Poslední uvolněný build Windows 10 pro PC, jenž byl vydán ve středu, ale ukazuje, že se doplňky již blíží.

Twitterový účet se jménem WalkingCat objevil v nejnovějším buildu pro insidery s označením 11082 některé dll knihovny, které ukazují na to, že se rozšíření pro Microsoft Edge blíží. Microsoft Insiderům slíbil, že se rozšíření dočkají již před koncem letošního roku, ale to se opět nestíhá. Microsoft se v současných buildech snaží odladit poslední nedodělky z Listopadového updatu. Tím přijdou rozšíření pro Edge někdy v průběhu ledna. Blízký příchod rozšíření pro Edge také naznačují v poslední době se rozšiřující úniky o konkrétních doplňcích jako třeba AdBlock, Pinterest a Reddit.

Výše uvedené novinky nepřímo potvrdil i Gabriel Aul, který v poznámkách k aktuální verzi 11082 Redstone doplnil, že v novém buildu nenajdeme žádné nové funkce, ale jen odladění chyb a přípravu pro blížící se nové funkce. Teď už jen čekat a doufat, že se očekávaných rozšíření dočkáme hned z kraje příštího roku.

Také už čekáte na slibovaná rozšíření? Podělte se s námi v naší diskuzi pod článkem.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "Rozšíření pro Microsoft Edge se blíží"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Petr Voborník
Host

Petr Voborník liked this on Facebook.

wpDiscuz