Nejnovější OS od Microsoftu – Windows 10 – byl spuštěn 29. července a za tuto relativně krátkou dobu bylo zaznamenáno na Windows Store opravdu velké množství návštěv. Microsoft oficiálně oznámil, že počet těchto návštěv již dosáhl 2,5 miliardy.

Yusuf Mehdi – viceprezident pro marketing systémů Windows a zařízení Microsoftu – vydal toto prohlášení:

„Nedávno jsme dosáhli důležitého milníku – 2,5 miliardy návštěv Windows Store od startu Windows 10. Nadále budeme každý den vřele vítat nové zákazníky ve Windows Store. Ve skutečnosti jsme během černého pátku mohli vidět, že 75 % našich zákazníků provedlo ve Windows Store svůj první nákup. Během naší nedávné akce 10 Cent Deals, byl vidět 29-násobný nárůst nákupu placených aplikací.“

Nebylo nabídnuto žádné srovnání návštěvnosti Windows Store mezi Windows 10 a Windows 8 a 8.1. Nicméně je zřejmé, že počet těch, kteří navštěvují Store a stahují aplikace pro Windows 10, je vysoký a zcela jistě výrazně znatelný. Navíc společnost Microsoft v posledních zaznamenala ve Windows Store i zveřejnění několika významných aplikací pro Windows 10. Mezi tyto aplikace patří například Pandora, AccuWeather a Netlix.

V říjnu Microsoft oznámil, že operační systém Windows 10 je nainstalován na více než 110 milionech zařízení. Pár týdnů na to unikla do světa neověřená informace, že se to týká už dokonce 120 milionů zařízení. Microsoft však jiné než říjnové prohlášení ohledně počtu instalací Windows 10 nevydal. Nicméně Yusuf Mehdi se pyšnil také tím, že Microsoft zaznamenal výrazný nárůst i těchto čísel. Microsoft by také měl už brzy uveřejnit aktualizované údaje o počtech zařízení s Windows 10!

A co vy? Patříte již mezi uživatele Windows 10 a podílíte se na návštěvách Windows Store? Napište nám!

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz