Pokud patříte mezi uživatele, kteří na Windows 10 přešli pomocí aktualizační aplikace Stáhnout si Windows 10, jistě si pamatujete na průběh celého procesu. Microsoft vám update nabídl, a bylo víceméně na vás, zda si ho nainstalujete. Redmondští však nyní zvolili trochu odlišný přístup.

Aplikace Stáhnout si Windows 10 byla totiž nyní poněkud pozměněna. Původně měla pomáhat uživatelům starších Windows při přechodu na Windows 10. Pokud si to ovšem přáli. Aktualizovaná verze však již uživateli nedává příliš na výběr.

stáhněte si windows 10

Uživatel si totiž může vybrat pouze ze dvou možností. Upgradovat ihned, nebo ještě dnes v noci. Nenabízí se tedy žádná očividná možnost, jak upgrade odložit. V okně navíc stojí, že upgrade bude zadarmo pouze po omezenou dobu. My však již víme, že je to ještě více než půl roku. Uživatele, který je alespoň trochu zběhlý v operačním systému Windows, jistě hned napadne okno zavřít křížkem. Najdou se však tací, kteří se nechají na krátký moment vyvést z míry a aktualizaci odkliknou.

Proč se Microsoft pro tuto taktiku rozhodl, je zřejmé. Čím více zařízení poběží na jejich nejnovějším operačním systému, tím lépe pro ně. Mírně agresivnější politika při nabízení updatu je pro většinu uživatelů sice neškodná, jistě se ale někdo nechá zlákat.

Zda je tento krok Microsoftu správný, to již necháme na vašem uvážení. Případné názory si rádi přečteme v diskuzi.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

5 Komentáře Zapnuto "Microsoft přitvrdil při nabízení upgradu na Windows 10"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Jan Vacek
Host

Jan Vacek liked this on Facebook.

Martin Blasko
Host

Martin Blasko liked this on Facebook.

Matěj Fürst
Host

Matěj Fürst liked this on Facebook.

Vladimír Buldra
Host

Vladimír Buldra liked this on Facebook.

Daniel Havlík
Host

Daniel Havlík liked this on Facebook.

wpDiscuz