Blíží se nám konec roku 2015 a Google volil nejlepší aplikace roku 2015. Chtěl bych vyzdvihnout to, že mezi nimi jsou hned tři aplikace od Microsoftu.

Chtěl bych zdůraznit, že podrobnosti o instalacích a recenzích se týkají pouze systému Android.

Microsoft Office Lens

Aplikace má přes 70 000 recenzí a přes milion instalací na Android zařízení, průměrné hodnocení je 4,5, což je v 5-bodové škále opravdu skvělé.

Samotná aplikace je velmi kvalitně zpracovaná. Umožňuje oříznout, vylepšit a uložit do telefonu, OneDrive nebo OneNote, všechny nasnímané obrázky dokumentů. Obrázky dokumentů také umí převádět na PDF, wordové nebo powerpointové soubory. Aplikace funguje ve třech režimech. Tabule, dokument a fotka.

  • Tabule – Vyrovná obsah a odstraní stíny a odlesky
  • Dokument – Převede text do čitelné podoby
  • Fotka – Odešle obrázek do OneNote

V obrázku se dají hledat slova a následně je lze kopírovat nebo upravovat. Aplikace je v češtině a zdarma. Je pouze nutné mít účet Microsoft. Aplikaci mám osobně nainstalovanou ve svém zařízení a musím ji hodnotit velmi kladně. Je rychlá, spolehlivá a jednoduchá na ovládání.

Hlavní funkce aplikace: Nafocení, vylepšení, oříznutí a převedení vyfoceného dokumentu, který lze uložit do mobilu, aplikace OneNote a OneDrive a převádět do formátu PDF, docx a pptx.

Microsoft Word

Má okolo 269 000 recenzí, přes deset milionů instalací a průměrné hodnocení 4,4.

Druhou zmiňovanou aplikací, kterou jistě není nutné představovat, je Microsoft Word. Ať už píšete životopis, závěrečnou práci, nebo cokoliv jiného, Word vám bude vždy k službám. Díky dlouholetému vývoji je totiž Microsoft Word mnohem víc, než jen obyčejný textový editor. Nabízí nespočet bezplatných šablon, možnosti úpravy textu jsou skutečně bohaté a export do jiných formátů je také velice jednoduchý.

Pokud píšete závěrečnou práci, nebo rozsáhlý pracovní dokument, jistě oceníte také možnost revizí a komentářů. Tato funkce bude však s příchodem desktopové verze Office 2016 ještě vylepšena. Nová verze bude podporovat spolupráci na stejném dokumentu v reálném čase. Pokud vás toto téma zajímá, přečtěte si více v tomto článku.

Skype

Má přes 8 000 recenzí s průměrným hodnocením 4,1.

Jedná se o velice populární klient od Microsoftu, pomocí kterého můžete volat, psát, posílat soubory a emotikony v rámci Skypu zdarma. Mezi dvěma lidmi je možné uskutečnit zdarma i videohovor. Skype dále umí posílat videozprávy. Jediné, co je v rámci Skypu zpoplatněné, je konferenční videohovor (3 – 7 osob). Skype se dále dokáže propojit s Facebookem a umí uskutečňovat hovory na běžné telefony a posílat SMS zprávy, které jsou zpoplatněné velmi nízkou cenou. Pro využití těchto služeb je nutné si dobít Skype kredit.

Hlavní funkce: Posílání zpráv, souborů a uskutečňování hovorů a videohovorů.

Odkazy ke stažení aplikací:

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

4 Komentáře Zapnuto "Google jmenoval Microsoft Office Lens, Microsoft Word a Skype jako jedny z nejlepších aplikací pro rok 2015"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Jakub Drobný
Host

Jakub Drobný liked this on Facebook.

Martin Blasko
Host

Martin Blasko liked this on Facebook.

Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

Jirka Procházka
Host

Jirka Procházka liked this on Facebook.

wpDiscuz