I když si u nás Cortanu prozatím příliš neužijete (pokud nehovoříte anglicky), určitě vás bude zajímat, jaké změny hlasovou asistentku čekají. Podle poslední informací to vypadá, že v některém z budoucích updatů bude Cortana “vypuštěna ze řetězu”, a bude se moci volně pohybovat po ploše, namísto aby zůstávala v levém spodním rohu obrazovky. To možná zní poněkud zvláštně, nechme si to tedy vysvětlit od nejmenovaného zdroje z The Verge.

Tento plovoucí mechanismus umožní, aby se Cortana mohla objevit vhodně nad dokumenty a poskytnout tak informace a asistenci. Bylo nám řečeno, že se jedná spíše o výkonný vyhledávací nástroj, než o otravnou kreslenou postavičku, kterou byla Clippy (Animovaná sponka z MS Office pozn. red.). Pokud se tedy Microsoft vydá tímto směrem, digitální asistentka bude moci ovládat ještě více funkcí Windows, jako například rychle ztišit všechny příchozí notifikace.

Zpráva také informovala o tom, že virtuální asistentka by měla být v budoucnu více integrována přímo do Office 365 a i Centrum Akcí by mělo přijít s nějakými novými funkcemi. Podle The Verge bychom se mohli dočkat více funkcí i u Cortany na Windows 10 Mobile.

Co se týká telefonů, Microsoft vyvíjí pro Cortanu tzv. ”on-tap service” (na kliknutí pozn. red.). Díky tomu se Cortana objeví ve vhodný okamžik, aby poskytla rychlý přístup k informacím a dalšímu hledání, podobně jako je tomu u Google Now.

Zda se tyto zprávy potvrdí, ukáže až čas. Samozřejmě pokud se některé ze zmiňovaných funkcí objeví ve verzích Insider Preview, je velká šance, že se dostanou i do verzí finálních. Nicméně myšlenka je to zajímavá a my jsme zvědavi, jak bude vypadat konečné provedení. A jak se tento plán jeví vám? Využili byste těchto funkcí?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

4 Komentáře Zapnuto "Bude se Cortana “vznášet” po ploše?"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Спарте Вечная
Host

Спарте Вечная liked this on Facebook.

Daniel Havlík
Host

Daniel Havlík liked this on Facebook.

Venca Masák Konopník
Host

Venca Masák Konopník liked this on Facebook.

Samuel Kušnír
Host

Samuel Kušnír liked this on Facebook.

wpDiscuz