O funkci Continuum jsme již napsali nepřeberné množství článků, někteří z vás ale jistě ocení menší shrnutí doplňků, díky kterým z této funkce dostanete maximum. Základním předpokladem je samozřejmě telefon, jehož hardware Continuum podporuje. Prozatím to jsou tedy Lumia 950/XL a Acer Jade Primo. Microsoft sice slíbil, že podpora pro Continuum přijde i pro další telefony, kdy se toho ale dočkáme, prozatím není známo. Pojďme se tedy podívat na zmíněné doplňky, které vám umožní a také zpříjemní práci s funkcí Continuum.

Microsoft Display Dock

Display Dock je asi tím nejjednodušším způsobem, jak připojit vaši Lumii 950/XL k periferiím, a spustit Continuum. Bohužel je také tou nejdražší (Alza.cz – 2 904 Kč), pokud jej však nedostanete k telefonu zdarma. Na druhou stranu však Display Dock nabízí poměrně slušnou výbavu portů (DisplayPort, HDMI, 3 USB 2.0,USB-C). Propojovací kabel mezi telefonem a Dockem je samozřejmě součástí balení. Při spojení telefonu a Docku se váš telefon dokonce dobíjí. Vzhledem ke QHD rozlišení telefonu je pak poměrně velkým zklamáním přenos obrazu pouze v rozlišení 1080p (60 FPS).

display dock

Chcete-li využívat Continuum naplno, DisplayDock je velice dobrým pomocníkem.

Redukce z USB-C na HDMI

I když má Display Dock několik nesporných výhod, stále se jedná v podstatě o redukci. Pokud si však nechcete připlácet za všechny ostatní porty a hezkou krabičku, postačí vám jednoduchá redukce z USB-C na HDMI. Cena je přibližně čtvrtinová a klávesnici s myší si stejně můžete k telefonu připojit pomocí bluetooth. Nevýhodou však zůstává, že k telefonu již nic jiného současně nepřipojíte a navíc se vám oproti Display Docku po připojení nebude telefon nabíjet. To by však šlo vyřešit bezdrátovým nabíjením. Kdo tedy chce ušetřit, cestu si najde. Jde tedy o velice zajímavé řešení. Zakoupit můžete na Amazonu za 24,99 dolarů (asi 615 Kč). V českém obchodě lze nalézt podobný adaptér například na sunnysoft.cz.

usbc-hdmi

ScreenBeam Mini2

Přece jen žijeme v době bezdrátových řešení, a tak by byla škoda nezmínit i bezdrátovou variantu funkce Continuum. Microsoft pro tuto možnost doporučuje ScreenBeam Mini2 v edici Continuum od firmy Actiontec. Tento šikovný malý adaptér připojíte do HDMI vstupu monitoru Do adaptéru můžete dokonce pomocí USB vstupu připojit i myš či klávesnici. Nevýhodou ScreenBeam Mini2 je výstupní kvalita obrazu, která je sice také 1080p, ale pouze při 30 FPS.

ScreeBeam mini2

Zakoupit lze opět na Amazonu, a to za 69 dolarů, což je zhruba 1700 Kč. I ostatní adaptéry podporující technologii Miracast budou fungovat, nezapomeňte však, že stejně jako u ScreenBeam Mini2 poběží pouze při 30 snímcích za sekundu.

Xbox One

Pokud vám doma náhodou již stojí Xbox One, i tato herní konzole se dá využít pro fukci Continuum. Potřebovat budete pouze aplikaci Wireless Display a můžete svůj Xbox proměnit v téměř plnohodnotný počítač. Bohužel aplikace je nyní dostupná pouze pro účastníky preview programu Xbox One. Pokud však znáte někoho, kdo je členem programu, může vás pozvat. V opačném případě musíte počkat, než Microsoft vypustí aplikaci pro všechny.

Bezdrátová skládací klávesnice

V případě bezdrátových klávesnic je určitě z čeho vybírat. Možná již dokonce máte nějakou doma. Jestli toužíte po něčem lehkém a kompaktním, zajímavou volbou bude určitě Microsoft Universal Foldable Keyboard. Nejen, že je velice tenká, ale disponuje jednou velice zajímavou funkcí. Dá se totiž spárovat se dvěma zařízeními naráz, mezi kterými přepínáte stiskem jednoho tlačítka. Pokud tedy pracujete na více zařízeních naráz, toto může být ta správná volba pro vás. Podle serveru Heureka.cz lze klávesnici zakoupit od 2 172 Kč.

Microsoft Universal Foldable Keyboard

Bezdrátová myš

Stejně jako v případě klávesnic, i zde se jistě nejde obrovské množství možností. My ale uděláme radost fanouškům Microsoftu a zabrousíme k bezdrátové myši Microsoft Arc Touch. Tato bezdrátová myš funguje přes rozhraní bluetooth a díky technologii Microsoft BlueTrack se nezalekne žádného povrchu. Zvláštností je pak konstrukční řešení, kdy se myš zapíná uhnutím “placky” do klasického ergonomického tvaru. Opět podle Heureka.cz lze nejlevněji sehnat za 1 103 Kč.

Microsoft Arc Touch

A to je vše. Vaše Lumia 950 či větší Lumia 950 XL je plně připravena na Continuum. Ať už zvolíte námi navrhované možnosti, nebo nějaké jiné, rozhodně Continuum vyzkoušejte, máte-li možnost. Ačkoliv je tato funkce prozatím v plenkách, má velký potenciál a my věříme, že Microsoft se bude snažit ji stále vylepšovat.

Máte již některé ze zmiňovaného příslušenství? Jak se vám líbí?

Zdroj (1)(2)(3)(4)(5)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz