Jak jistě víte, nový build s označením 10572, o kterém jsme mimochodem informovali i na našem webu, vyžaduje návrat na Windows Phone 8.1 přes program Windows Device Recovery Tool. Tento krok je nutné provést pouze tehdy, chcete-li mít nový build již tento týden. Pokud však nepospícháte a na nový build si počkáte do příštího úterý, budete moci přejít bez nutnosti návratu na Windows Phone 8.1.

Rozpoznání telefonu

Rozpoznání telefonu

Níže naleznete návod jak se bezpečně vrátit na Windows Phone 8.1:

 1. Stáhněte a nainstalujte si na PC program Windows Device Recovery Tool. Ke stažení zde.
 2. Připojte telefon přímo pomocí USB kabelu do vašeho PC. Pokud váš telefon nebyl detekovaný, klikněte na tlačítko Můj telefon nebyl detekován.
 3. Na další obrazovce by se měla objevit verze systému a číslo vaší zálohy. Chcete-li pokračovat, stiskněte tlačítko Reinstalovat.
 4. Další obrazovka upozorňuje na to, že nyní budou z telefonu smazána všechna původní data a obnoví se ze zálohy. Pokud chcete pokračovat stiskněte Další.
 5. Systém se přeinstaluje (tento krok bude trvat déle, v závislosti na vašem internetovém připojení a hardwaru).
 6. Na obrazovce se objeví hláška Operace byla úspěšně dokončena. Telefon odpojte a postupujte podle instrukcí na obrazovce. Po reinstalaci může chvíli trvat, než se do telefonu stáhnou všechny aplikace z Windows Store.
 7. Nyní již můžete volit podle svého uvážení.
  1. Zůstat na Windows Phone 8.1.
  2. Nainstalovat nejnovější build Windows 10 Mobile.
Jak tedy můžeme vidět, Microsoft se snaží uživatelům ulehčit práci s obnovou systému a pomocí tohoto programu se lze vrátit ze všech zařízení na „oficiální“ systém. Je však patrné, že systém není zcela odladěn a stává se, že někteří uživatelé se nemohou i za použití programu Windows Device Recovery Tool vrátit k systému  Windows Phone 8.1.
Museli jste se vrátit z Windows 10 Mobile na Windows Phone 8.1? Jaký jste měli důvod?
Podělte se s námi o vaše dojmy a zkušenosti.
Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

11 Komentáře Zapnuto "Jak se vrátit zpět z Windows 10 Mobile na Windows Phone 8.1"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
pajamaly
Host

Na 8.1 se z 10tek vracím protože při přijetí hovoru se telefon sam restartuje. U 8.1ček to nedelá. Mam tel NokiaLumia 640XL LTE.

Frenky
Host

Aplikace se vypínají s tím, že skočí plocha a nápis čekejte. Spousta aplikací nefunguje. Internet během prohlížení začne po chvíli blikat a tak i stejně např. videa na youtube po přejití na celou obrazovku normálně fungují, ale pokud na obrazovku kliknu aby se mi ukázali možnosti, začne video blikat. A spousty dalších chyb.

Jakub
Host

Ahoj po preinstalaci semi zhoršila kalita fotek vratte prosím lumia camera a cverecky ke kontaktum ty kolečka semi nelibej a a fotka nejde pres celi okno když volam a sekal semi mobil.tak sem se vrátil k win.8.1

radek
Host

take se mi zhoršila kvalita fotek – našli ste již reseni?

Jakub
Host

Lumia 640lte

KubiiSTi
Host

rekl bych ze jsou asi lepsi ale musim se vratit na 8.1 protoze vydrz baterie az o 60% mene. posledni vec co jsem mel w10 tak mobilni data byly okamzite pryc

Concionator
Host
Z Windows 10 Mobile (čistá instalace bez obnovování záloh) jsem se po krátké době vrátil k Windows Phone 8.1. Důvody: slabá výdrž baterie, rozpadání grafiky webových stránek (čtverečky, blikání) a hromadění otevřených oken (MS Edge), horší kvalita a dlouhé ukládání snímků a de facto nemožnost pořizovat snímky v HDR (aplikace buď spadne a vypíše chybovou hlášku, nebo se snímek uloží, ale upravit lze jen sotva znatelně), nemožnost nastavení primárního účtu (popř. ukazování všech přišlých mailů naráz) ve sdruženém mailovém klientu, nestabilita některých aplikací, čistě z estetického hlediska grafika (kruhové ikony plýtvající místem), stále nemožnost plnohodnotného využívání štítků NFC vinou bezpečnostních… Číst více »
luba
Host

zdravim,nelze mi dobít baterie na plnou kapacitu,jak se vratit zpet na osmičky,recovery tool pouze oznami mate nejnovejsi instalaci,předem děkuji za odpověd

martin
Host

widows 10 je celkem fajn ale vracim se ke widows 8 . u w10 je slaba vydrz baterie .

Rudolf
Host

nejde rádioz reproduktoru,nejdou měnit vyzváněcí tony,a hlavně nestabilita což mi vadí,Pokud někdo může poradit jak zpět na 8.1 na lumii 535 tak předem dík

wpDiscuz