V dnešní době lidé stále více preferují mobilní zařízení jako jsou notebooky, tablety a telefony, a to na úkor klasických stolních počítačů. Zároveň s tímto trendem také stále roste množství zařízení a příslušenství, které lze připojit bezdrátově. Konkrétně pomocí Bluetooth můžete bezdrátově připojit ke svému zařízení celou řadu příslušenství. Navíc je Bluetooth dnes již všudypřítomnou technologií pro přeposílání dat na krátkou vzdálenost, díky čemuž se zbavíte haldy nepraktických kabelů kolem svého počítače.

Samozřejmě Microsoft nezůstává pozadu a i operační systém Windows 10 obsahuje podporu technologie Bluetooth a umožňuje tak uživatelům snazší připojení různého bezdrátového příslušenství. Nyní si tedy ukážeme, jak můžete přes Bluetooth připojit bezdrátově nějaký přídavný hardware k vašemu zařízení s Windows 10.

V první řadě musíte mít samozřejmě svém příslušenství Bluetooth ve viditelném a párovacím režimu.

→ Dále už na počítači otevřete Settings / Nastavení přes start nebo klávesovou zkratku Windows + I → zvolte Devices / Zařízení → Bluetooth.

→ Zapněte Bluetooth přepnutím do pozice On / Zapnuto. Následně se vám pod přepínačem zobrazí zpráva: „Your PC is searching for and can be discovered by Bluetooth devices.“ (Váš počítač vyhledává zařízení Bluetooth a ta ho můžou vyhledat.)

 Teď už jen zvolte zařízení, které chcete připojit a klikněte na Pair / Spárovat.

pair-bluetooth-windows-10

Jakmile dáte zařízení párovat, máte hotovo. Váš operační systém se o zbytek postará a vy už jen obdržíte zprávu Connected (připojeno) pod názvem připojovaného zařízení.

Pokud však chcete jednoduše a rychle připojit bezdrátové zvukové nebo zobrazovací zařízení, můžete použít i následující způsob:

Otevřete Centrum Akcí přes tlačítko na hlavním panelu, nebo klávesovou zkratku Windows + A → z nabídky rychlých akcí klikněte na Connect / Připojit.action-center-connect-bluetooth→ Následně se vám zobrazí všechna dostupná zařízení, vy si kliknutím zvolíte, které chcete a ono se vám automaticky spáruje s vaším počítačem.

action-center-connect-bluetooth (1)Odebrání zařízení z Windows 10:
Odpojit bezdrátově připojené příslušenství je stejně snadné jako jeho připojení. Pouze dodržte následující kroky:

Jděte do Settings / Nastavení → Devices → Bluetooth

→ Vyberte zařízení, které chcete odebrat a dejte Remove / Odebrat  → potvrďte kliknutím na Yes / Ano

remove-bluetooth-windows-10

Pokud se vám sekce Bluetooth v nastavení nezobrazuje, je pravděpodobné, že máte nějaký problém s ovladačem Bluetooth. Klikněte tedy pravým tlačítkem na ikonu Start a otevřete Device Manager / Správce zařízení k ověření toho, že je ovladač aktuální a správně nainstalovaný. Jestliže se všechno zdá být v pořádku, ale stále v nastavení nevidíte možnost Bluetooth, bude nejspíš potřeba abyste si stáhli z webových stránek výrobce vašeho počítače nejnovější ovladač a přeinstalovali ho.

Pokud se setkáte s nějakými dalšími problémy ohledně Bluetooth ve Windows 10, se kterými si nebudete vědět rady, neváhejte nás kontaktovat v komentářích pod tímto článkem.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "Jak a proč použít Bluetooth na vašem počítači s Windows 10"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Joe
Host

Mám PC Asus a adapter bluetooth Asus BT400. Po přeinstalaci z W7 na W10 i po aktualizování ovladače mi sice BT chodí správně, ale nefunguje klávesnice např. v prohlížeči nebo Wordu. Musím vypnout BT a resetovat stroj, pak funguje vše, ale jen do doby než opět povolím BT. Neví někdo co s tím? Díky.

Jakub
Host

Dobrý den,

provedl jsem upgrade na win10 a bohužel – nějakým neznámým způsobem se mi vypařila nabídka bluetooth z nastavení a nevím, jak ho dostat zpátky. Provedl jsem aktualizaci ovladačů, ale dole vpravo v té nabídce bluetooth nemám. Poslal bych vám printsreen obrazovky, ale to nejde. děkuji za odpověď

wpDiscuz