Ať už na vás přišla řada s upgradem, nebo jste využili našeho návodu, všimli jste si určitě, že Windows 10 disponuje kompletně přepracovanou nabídkou Start. Fakt, že tvůrce první nabídky je trochu zklamán, že se jeho nápadu využívá ještě dnes, prozatím necháme stranou. Dnes se podíváme na to, jak si startovní nabídku přizpůsobit přesně tak, aby byla vhodná pro vaše konkrétní potřeby.

Nová nabídka Start je tak trochu něco mezi Windows 7 a Windows 8. Kombinace nabídky programů na levé straně a dlaždic na straně pravé. Dobrou vlastností Windows 10 je to, že pokud se vám tato nabídka nelíbí, lze ji upravit.

Začneme tedy tím, že pokud máte rádi starou nabídku Start a chcete se vyhnout dlaždicím, je to velice snadné. Dlaždice se dají odstranit kliknutím pravého tlačítka myši na některou z dlaždic a zvolením možnosti Odepnout od Startu.

odepnout

Samozřejmě i uživatelé, kteří si již na dlaždice zvykli, mají několik možností pro úpravu rozhraní. Nejdříve si určitě do této části nabídky budete chtít přesunout aplikace, které využíváte nejčastěji. Ve startovní nabídce zvolte možnost Všechny aplikace → vyberte požadovanou aplikaci → stiskněte pravé tlačítko myši a vyberte možnost Připnout na Úvodní obrazovku. Pozici aplikace mezi dlaždicemi lze upravit stisknutím levého tlačítka myši a přetažením na požadované místo. U dlaždic po stisknutí pravého tlačítka vyjede kontextová nabídka, kde můžete například aplikaci spustit jako správce, odinstalovat nebo změnit velikost dlaždice.

připnout

Další možností je vytvoření nebo změna nadpisu jednotlivých skupin. Postačí vytvořit mezeru mezi posledním řádkem dlaždic a novou dlaždicí → po přejetí myši nad tuto dlaždici se zobrazí Pojmenovat skupinu, spolu se dvěma vodorovnými čárkami→ do této oblasti klikněte myší a pojmenujte skupinu.

skupina

Jednoznačnou novinkou je také možnost upravit velikost startovní nabídky jak v horizontálním, tak ve vertikálním směru. Tato možnost funguje stejně jako u každého okna v systému Windows. Najedete myší na kraj nabídky → po zobrazení oboustranné šipky měníte rozměr podle libosti.

Pokud by se vám nabídka Start stále nelíbí, je tu ještě možnost změnit výchozí barvu dlaždic. Bohužel ale nelze změnit barvu každé jednotlivé dlaždice. Změnu barvy provedete stisknutím pravého tlačítka myši na ploše → Přizpůsobit → v nabídce na levé straně zvolte položku Barvy → vyberte příslušnou barvu.

barvy

Jistý pokrok v nastavitelnosti je ve Windows 10 sice patrný, zda to ale postačí uživatelům, toť otázkou. Líbí se vám nové možnosti Windows 10? Napište nám do komentářů.

Zdroj: neowin.net

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

3 Komentáře Zapnuto "Jak si upravit nabídku Start ve Windows 10"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Zdeněk
Host

Tomu říká Microsoft „Možnost úpravy tlačítka START“??? To snad ne!
A kdo si proboha vymyslel, řadit aplikace v nabídce START podle abecedy? A když už to udělal, proč neumožnil uživatelům přepnout na původní filosofii, kdy byly aplikace slučovány tématicky (Nástroje, Internet, Hry, apod)?
Proč je možnost úprav jen u dlaždic a ne u textových názvů?

Z tohoto pohledu zlaté Win 7 a Win 8.1.

Normál Boy
Host

Shitous 10 je největší sra.čka od Mrkvosoftu vůbec.

zdenka
Host

Jak si mám upravit Start,když tam nemám ikonku všechny aplikace a nainstalované ze Store v nabídce nejsou??

wpDiscuz